Soru sor
Başak Burcu | 23 Ağustos 2021 - 22 Eylül 2020

Başak Burcu Özellikleri

23 Ağustos - 22 Eylül

Astroloji - Başak Burcu Hakkında Bilgiler

  • Tarihi Aralığı: 23 Ağustos - 22 Eylül
  • Renk(leri): Gri, Bej, Soluk-Sarı
  • Günü: Çarşamba
  • Şanslı Sayıları: 5, 14, 15, 23, 32
  • En Uyumlu Burçlar: Yengeç, Balık

Başak Burcu Kişilik Özellikleri

Güçlü Yönler: Sadık, analitik, kibar, çalışkan, pratik


Zayıf yönler: Utangaçlık, endişe, kendini ve başkalarını aşırı eleştirme


Başak burcunun hoşlandığı şeyler: Hayvanlar, sağlıklı yiyecekler, kitaplar, doğa, temizlik


Başak burcunun hoşlanmadığı şeyler: Kabalık, yardım isteme, merkezde olma


Başaklar her zaman en küçük ayrıntılara dikkat ederler ve derin insanlık duyguları onları burcun en dikkatli işaretlerinden biri yapar. Hayata metodik yaklaşımları hiçbir şeyin şansa bırakılmamasını sağlar ve çoğu zaman hassas olsalar da kalpleri dış dünyaya kapalı olabilir. Bu genellikle yanlış anlaşılan bir işarettir, ifade etme yeteneğinden yoksun oldukları için değil, akla karşıt olduklarında duygularını geçerli, gerçek ve hatta alakalı olarak kabul etmedikleri için yaşanan bir durumdur. 


Başak, Boğa ve Oğlak arasına mükemmel bir şekilde uyan bir dünya burcudur. Bu, güçlü bir karaktere yol açacak, ancak günlük yaşamlarında muhafazakar, iyi organize edilmiş şeyleri ve birçok pratikliği tercih eden bir karaktere yol açacaktır. Bu bireylerin organize bir yaşamı vardır ve kaosa gitmelerine izin verdiklerinde bile, hedefleri ve hayalleri zihinlerinde hala kesin olarak tanımlanmış sınırlara sahiptir. Düzeltilmesi imkansız olan bir detayı gözden kaçırdıklarından sürekli endişelenirler, ayrıntılarda takılıp kalırlar, aşırı eleştirirler ve başka hiç kimsenin umursamadığı konularla ilgilenirler.


Merkür bu burcun yönetici gezegeni olduğundan, temsilcilerinin diğer tüm iletişim biçimlerinin yanı sıra iyi gelişmiş bir konuşma ve yazma duygusu vardır. Pek çok Başak burcu yazar ve gazeteci olarak kariyer yapmayı seçebilir, ancak başkalarına hizmet etme ihtiyaçları, onlara yardımcı olmak için açık bir görev de kendilerini iyi hissettirir.


Başak - Hayal Kırıklığına Uğramış Tanrıça İnsanlıkta iyilik aramak Başak'ın hikayesidir ve onların bakış açısından hayal kırıklığı kaçınılmaz gibi görünmektedir. Bulutlarından ilk geldiklerinde ve Dünya gezegenine atladıklarında, misyonlarının varlıklarını iyilik için kullanmak, diğer insanlarda adalet ve saflık yollarını keşfetmek olduğunu hissettiler. Pek çok kez bulmayı başaramadıklarında, Başak burcu geri çekilecek, kaybolacak, madde bağımlılığına dönecek ya da sıraya oturmak, eleştirmek ve yargılamak için diğer insanlardan ayrılacaktır.

Başak Burcu Aşk Ve Cinsel Hayatı

Başak burcu Venüs'ü trajik düşüşüne götürür ve kişinin kendini değerli, güzel veya sevimli hissetme konusundaki yetersizliğinden bahseder. Başak burcunun diğer burçlarla uyumu, çoğunlukla partnerinin onlara güvende hissetmeye başlamaları ve yumuşak, savunmasız kalbini gösterecek kadar açmaları için ihtiyaç duydukları tüm sevgiyi verme yeteneklerine dayanır. Nadiren doğrudan sevgi ifadelerine sahip olurlar, ancak samimiyet, duygusal olarak kendilerini ifade etmelerinin tüm güzelliğini ortaya çıkarır. Bir Başak, eğlenceye, sıradan sevgililere sahip olmaktansa istikrarlı bir ilişkiyi tercih edecektir, tek fark, kendi çekiciliğini ve yüzeysel iletişimini kullanarak kalplerini kendilerininkine yatırım yapmadan kazanırlar. Metodik ve entelektüel olarak baskın olan her Başak, zihninde partnerlerinin takip etmesi gereken bir denklem varmış gibi görünür.


Farklı insanlarla nadiren pek çok cinsel deneyime sahip olurlar, çünkü birileri için kendilerini önemli hissetmeleri ve bütün benliklerini birisine vermek için gerçek fiziksel zevk bulmaları gerekir. Başak burcu, bir bakirenin sembolizmine kolayca bağlanabilir, ancak gerçek şu ki, nitelikleri değişebilir ve değişime ihtiyaçları, genellikle cinsellik söz konusu olduğunda kendi kendilerine empoze ettikleri kısıtlamaların ve ahlaki sınırların üstesinden gelir.


Güven, Başak ile yavaş, istikrarlı ve sabırlı bir şekilde inşa edilmelidir ve hayatta sahip oldukları her partnerin, ancak Başak'ın özel muamelesini hak edecek kadarını vermeleri halinde, yetiştirilme ve bakılma şansı vardır.


Başak Burcu Arkadaşları Ve Aile

Arkadaşlar - Başaklar mükemmel danışmanlardır ve her zaman bir problemi nasıl çözeceklerini bilirler. Bu onları faydalı ve etrafta dolaşmak için son derece yararlı hale getirebilir, aynı zamanda sorunu her şeyde ve etrafındaki herkeste arama ihtiyacını ortaya çıkarır. Sağlam bir ilişki kurdukları insanlara değer verirler, onlara yıllarca değer verip ve mümkün olan her şekilde onları besleyeceklerdir. Bir Başak'la yakın bir dostluk her zaman iyi işler tarafından kazanılır.


Aile - Başak'ta Güneş'le doğan insanlar, ailelerine çok bağlıdırlar, yaşlı ve hasta insanlara karşı özen gösterirler. Gelenekleri ve sorumluluğun önemini bilirler, yetiştirilmelerinden gurur duyan insanlardır. 


Başak Burcu Kariyer Ve Para

Başaklar pratik, analitik ve çalışkandır, her zaman herhangi bir sorunun özünü tam olarak nerede arayacaklarını bilirler. Metodolojileri, iyi organizasyon, evrak işleri, problem çözme ve zihinleri ve elleriyle çalışma gerektiren işlerde parlamalarını sağlar. Odaklandıklarında, işlerinden mükemmellik beklenir, çünkü başka hiçbir burç Başak kadar ayrıntıcılığa sahip değildir. Kitaplara ve sanatsal ifadeye aşık, iyi eleştirmenler yaparlar, insanlığa yardım etme ihtiyaçları ise doktor, hemşire veya psikolog olmaya karar verdiklerinde onlara en iyi şekilde hizmet eder.


Başak, tüm pratik ve kullanılmış şeyleri ifade eder ve bu bireylerin doğasında para biriktirmek ve her zaman bir şeyi bir kenara koymaktır. Mantıksız harcamaları kötü bir alışkanlık ya da şımarıklık meselesi olarak görecek ve her zaman çok pahalı olmayan pratik çözümlere bağlı kalacaklar. Ne yazık ki, bu yaklaşım bazen onları biraz evhamlı hale getirebilir ve yarın sahip olamayacakları her şey için fazla endişelenebilir. Onların da hazcılığa düşkün olmayı öğrenmeleri gerekir.


Başak Burcu Erkeği Romantik Anlamda Nasıl Etkilenir

Bir Başak erkeğini baştan çıkarmak için onun temizlik ve düzen ihtiyacına saygı duymak gerekir. Çoğu durumda romantizme yavaş, dikkatli bir şekilde girer ve ciddi bir şeye başlamadan önce bir kişiyi tanımaya zaman ayırmayı sever. Ne bekleyeceği hakkında bilgi aldığında, partnerinin daha azını vermediğinden emin olmalıdır. Bir Başak adamı havalı bir görünüm sergileyebilir, ama sizi kandırmasına izin vermeyin. Derin ve şehvetli ihtiyaçları vardır ve ancak partneri yeterince sabırlıysa, her şeyi aşırı analiz etme eğilimine dayanabilirse, sonunda alışır.


Bir Başak erkeğiyle olabilmek için aşikar ve sıkı bir çalışma gerekir. İlham vermesi, ona kendi yeteneklerini hatırlatması için bir partnere ihtiyacı var ve genellikle platonik ve tamamen mantıksız alanlarda böyle bir insan bulacaktır. Dürüst, sabırlı ve düzenli birini ararken, her zaman doğru kişiyle çok uzun süre beraber olmaya hazırdır.


Başak Burcu Kadını Romantik Anlamda Nasıl Etkilenir

Başak kişiliği, zeka, ayrıntılara dikkat, sağduyu ve bağlılığın bir karışımıdır ve onunla bu burçta doğan bir kadın çok zeki, mütevazı ve yeteneklidir. Bu kadını baştan çıkarmaya çalışmak ilk başta korkutucu görünebilir, çünkü muhtemelen bir kayıtsızlık cephesi takınacaktır. Bununla birlikte, yeni ilişkilere başlama konusunda soğuk değil, pratik, gerçekçi ve temkinlidir. Başından beri onunla paylaşılan karakterlerini ve duygularını değerlendirmeden asla kendini birisine teslim etmeyecektir.Hiçbir koşulda şımarık, materyalist kadınlar kategorisine girmezler. Tüm Dünya burçlarında olduğu gibi, maddi dünyadan zevk alacak ve aldığı herhangi bir hediyeyi bir nimet olarak görecek. Zeki ama uzak kişiliklere ilgi duyan Başak kadını, güçlü bir sevgi kapasitesine sahiptir, ancak hazır olana kadar duygularını paylaşmak yerine beklemeyi seçer. Özel ve savunmacı, bu, savunma mekanizmalarına saygı duyulmasına ihtiyaç duyan, ancak yine de doğru ortak tarafından kırılan biridir.


Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinizle olan ilişki, hayat ve arkadaşlık uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Koç Burcu
Yengeç Burcu

Başak Burcu Astrolojik Bilgiler

Astroloji Hakkında

Astroloji hem sanat hem de bilim olarak kabul edilir. Astroloji sanattır çünkü farklı yönleri bir araya getirmek ve bireyin karakter özellikleri hakkında bir fikir oluşturmak için yoruma ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, astrolojinin matematiksel kısmı da bir bilim olarak kabul edilir çünkü astronomi ve matematik anlayışını gerektirir.

Sixtus IV, bir burç çizen ve yorumlayan ilk Katolik papaydı, Leo X ve Paul III tavsiye için her zaman astrologlara güvenirken, II. Julius astrolojik olarak taç giyme tarihini seçti.