Soru sor

Aşk, Yaşam, Cinsellik, İletişim, Arkadaşlık ve Güven Konularında Başak Burcu ile Balık Burcu Uyumluluğu.

Başak ve Balık

Başak ve Balık İlişkisinin Cinsel ve Yakın İlişki Uyumu

Başak ve Balık zıt burçlardır ve çekicilikleri çok güçlüdür. Aynı zamanda Venüs'ün düşüşünün ve yükselişinin eksenini temsil ettikleri için, ilişkilerinin her zaman Venüs hakkında öğretecek bir dersi olduğu sonucuna varabiliriz. Bu ortakların, her ikisinin de tam olarak oldukları gibi rahatlayacakları fiziksel yakınlık yerini bulma görevi vardır.


Başak partneri genellikle utangaç olur, cinselliklerini rasyonel davranışlarla göstermeye çalışır ve Balık bunu hemen anlayacaktır. Öte yandan, Balık başka bir kişiyle yakın fiziksel bağlantıdan korkacak ve bu pratik olarak Başak tarafından reddedilecektir. İkisi de kim olduklarını gizleyemeyeceklerini öğrendikçe, Venüs'ün sunduğu harika cinsel deneyime teslim olarak kendilerini herhangi bir korku ve utançtan kurtarmaktan başka seçenekleri olmayacaktır.


Bu, ne kadar tutkulu olsalar da asla içgüdüsel seks yapmayacak bir çifttir. Başak burcu en çok, ona gerçekten bir sevgi eylemi olarak yaklaşan, önyargıdan arınmış ve nereye götürürse götürsün içsel duygularını takip eden Balık'la cinselliğin saflığından etkilenecektir.


%99

Başak ve Balık İlişkisinde Güven Uyumu

Başak burcunun aslında üstesinden gelmelerine yardımcı olmayacak ciddi güven sorunları olabilir. Birbirlerine güvendikleri sağlıklı bir ilişkiye sahip olmak için, ikisinin de dürüst olacak kadar güvende ve kendinden emin olmaları gerekir. Bu ortakların her ikisi de, inançları davranışlarının tam tersi olsa da, kolayca sahtekarlığa teslim olurlar. Ortaklardan herhangi birinin yalan söylemesi her ikisi için de işkence olabilir. Neyse ki, ikisi de bir miktar gizliliğin ilişkilerini ateşleyebileceğinin ve ona daha fazla tutku verebileceğinin farkındadır. Bu nedenle, birbirlerine daha yüksek düzeyde güvenmek için genellikle küçük yakınlık salgınlarının üstesinden gelecekler.


%65

Başak ve Balık İlişkisinde İletişim ve Zeka Uyumu

İletişim ve entelektüel uyarım yoluyla birbirlerini en iyi şekilde tamamlarlar. İlişkilerine başladıklarında, çok farklı görünseler bile aslında ne kadar benzer olduklarını fark edeceklerdir. İşaretlerinin değişken niteliği, her ikisi de konuşmalarının akışı ve sonucuyla ilgilenmeye devam ederek, konudan konuya atlamalarına izin verecektir.


Başak burcunu saplantılı analizinden çıkarabilecek en iyi kişi, gülümsemesi ve daha geniş resmiyle Balık'tır. Balık, Başak partnerine inanç verecek ve onlara inancın gerçeği nasıl oluşturabileceğini öğretecek ve çok fazla ihtiyattan ve başarısızlıktan korkmadan kurtulmalarına yardımcı olacak. Başak burcunda genellikle bildikleri, düşündükleri veya yaptıkları hiçbir şeyin yeterince iyi veya değerli olmadığı bir iç savaş vardır. Balıklar hayattaki her şeye ilham verebilir ve değer bulabilir ve Başak'ın bu güvensizlikleri ve duygusal sorunları, etraflarındaki herkesin özgüvenine zarar veren gereksiz bir şey gibi görünebilir. Partnerlerinin değerini anladıkları iç güvenlik noktasına ulaşmalarına yardımcı olmak için ellerinden geleni yapacaklardır. Karşılığında Başak, Balıkların inanılmaz yeteneklerinin gerçek somutlaşmasına ulaşmalarına yardım edecek. Bunu dırdır ederek ve sürekli eleştirerek yapabilirler, ancak sonunda Balık burcunun müteşekkir olacağı çok şey olacaktır.


Bu ilişki sadece Venüs'ün yükseliş ve düşüş eksenini temsil etmekle kalmaz, aynı zamanda Merkür'ün yükseliş ve düşüş eksenini de temsil eder. Başak'ın Venüs'le sorunu olduğu kadar, Balık da pratik Merkür ile sorun yaşar ve zihinleri karışık sinyaller göndererek kaybolur ve kafaları karıştırabilir. Başak, duygusal olanlarına karşılık, içsel bir entelektüel güvenlik duygusu oluşturmalarına yardımcı olacaktır.


%85

Başak ve Balık İlişkisinde Karşılıklı Duygu Uyumu

Zodyakta Başak'ın duygusal derinliklerini Balık'tan daha iyi uyandıracak başka bir işaret yoktur. Aralarındaki anlayış mükemmellik noktalarına ulaşabilir ve bu her ikisinin de muhtemelen başka kimseyle bulamayacağı bir şeydir. Yine de, bu mükemmellik fikri etrafında çok fazla beklenti oluşturmamaları önemlidir, çünkü kimse gerçek hayatta bu gereksinimleri karşılayamaz.


Partnerlerinin gerçek kişiliğiyle bağlarını kaybederek yoldan saparlarsa, kolayca hayal kırıklığına uğrayacaklar ve ilişkilerini bitirme ihtiyacı duyacaklardır. İki değişken işaret ile her şey hızlı hareket eder ve değişiklikler kaçınılmazdır. İstikrarlı bir ilişki içinde kalmak istiyorlarsa, rasyonellik ile duygu, gerçeklik ve hayaller arasında ince bir denge bulmaları ve birbirlerini oldukları gibi mükemmelmiş gibi sevmeleri gerekir.


%95

Başak ve Balık İlişkisinde Değerler

Büyük bir mükemmellik sevgisini paylaşıyorlar. Başak bir kişinin mükemmel zihnine ne kadar değer verirse, Balık da mükemmel bir duyguya değer verecektir. Bu onların buluşma noktasıdır ve onları ilahi hale getirebilir veya partnerleriyle ilgili her şeyi değiştirme ihtiyacından sürekli olarak memnun olmayabilir. Bu ortakların her ikisi de esnekliğe, birisinin uyum sağlama ve değişme yeteneğine değer verecek ve partnerlerinden aldıkları sevgiye kesinlikle değer verecekler. Yine de, birinin inançlarına ve kanaatlerine yaklaşımlarındaki farklılıkları çok büyük olabilir ve aralarındaki kabulün koşulsuz olması gerekir.

%75

Başak ve Balık İlişkisinde Ortak Aktivite Uyumu

Başak, bir Balık masalında bir şey yapmak konusunda huysuz olabilir, ancak meraktan takip edeceklerdir. Sonuçta Merkür tarafından yönetiliyorlar ve bu Dünyanın sunduğu her şeyi görme ve hissetme ihtiyacı vardır. Balık burcunun büyülü dünyasına girdiklerinde, tamamen farkında olmadıkları yaşamın güzelliğini keşfedebilirler. Bu ortaklar bir arada olduklarında, birbirlerine her şeyin mümkün olduğunu hissettirirler, çünkü Balıklar, Başak'ın işleri gerçeğe dönüştürdüğü kadar, gerçekliği diğerlerinden daha iyi anladığı kadar sonsuz olasılıkları anlar.


%99

Başak ve Balık Burcunun Uyum Özeti

Başak ve Balık, hem Venüs hem de Merkür'ün yükseliş ve düşüş eksenini temsil eder. Bu, onları en büyük zorluklarla ve tüm burçta en büyük aşk potansiyeli ile ortak yapar. Her biri bireysel olarak ve ilişkileri yoluyla birlikte, ince bir rasyonalite ve duygu dengesi bulmaları gerekir. Çoğu durumda, bu çok uzun sürecek bir çift değildir, çünkü değişken nitelikleri onları tatmin olmazlarsa tüm ilişkiyi çabucak yok sayacak kadar değişken kılar. Aradıkları mükemmelliğin bekledikleri biçimde sunulmayabileceğini anlamaları gerekir. Temaslarının faydalarını anlayacak kadar uzun süre birlikte kalırlarsa, aralarındaki sevginin bu yaşamda bulabilecekleri tek gerçek aşk olduğunu keşfedebilirler.

%86

Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinizle olan ilişki, hayat ve arkadaşlık uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Koç Burcu
Yengeç Burcu

Başak Burcu Astrolojik Bilgiler

Astroloji Hakkında

Astroloji hem sanat hem de bilim olarak kabul edilir. Astroloji sanattır çünkü farklı yönleri bir araya getirmek ve bireyin karakter özellikleri hakkında bir fikir oluşturmak için yoruma ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, astrolojinin matematiksel kısmı da bir bilim olarak kabul edilir çünkü astronomi ve matematik anlayışını gerektirir.

Sixtus IV, bir burç çizen ve yorumlayan ilk Katolik papaydı, Leo X ve Paul III tavsiye için her zaman astrologlara güvenirken, II. Julius astrolojik olarak taç giyme tarihini seçti.