Soru sor
Kova Burcu | 20 Ocak 2020 - 18 Şubat 2020

Kova Burcu Sembolü

20 Ocak - 18 Şubat

Astroloji - Kova Burcu Sembolü Hakkında Bilgiler

Kova Burcu Sembolü


Kova burcunun sembolü, su dalgalarını temsil eden eski bir işarettir. Bunlardan iki tane olması, birbirleriyle iletişim kurarken ortak ve ilahi doğamızı temsil eden yukarıdaki sulardan ve aşağıdaki sulardan bahsediyor. Bu, pasif düalizmden ve kişinin Tanrı ile olan iletişim akışından bahseden bir semboldür.

Kova Burcu Yönetici Gezegeni ve Sembolü

Kova burcu modern yorumlarda Uranüs tarafından yönetilir ve geleneksel olarak Satürn tarafından yönetilir. Uranüs, Baba gökyüzü olarak da adlandırılan ilkel bir tanrıydı. O, Toprak Ana Gaia'nın oğlu ve kocasıydı ve ikisi, Titanların ilk neslinin ebeveynleriydi. Çocuklarından nefret ediyordu ve sonunda onu hadım edip yerini alan oğullarından biri olan Cronus tarafından devrildi. Efsanenin bir versiyonuna göre, cinsel organları denize düştü ve bu sayede Venüs deniz köpüğünden doğdu.


Uranüs'ü temsil eden iki sembol vardır ve her ikisi de yaygın olarak kullanılmaktadır. İlki, Mars ve Güneş için sembollerin kombinasyonundan türetilmiştir. Bu, astrolojide sıklıkla kullanılan astronomik bir işarettir ve potansiyel tohumunu çevreleyen ilahi bir ruhun (daire) üzerindeki sürüşü (ok) temsil eder.


İkinci sembolün, kaşifin soyadı Herschel'den gelen "H" harfini temsil etmesi gerekiyor. İçinde, maddeyi bir kavrayış yolu olarak kullanan bir anten biçiminde, ruh çemberini ve maddenin baskın bir haçını görebiliriz. Çember ve haçın aslında ters çevrilmiş Venüs'ü temsil ettiğine dikkat edin. Haçın her iki yanında, zihnin farklı kullanımlarını ifade eden hilal işaretleri, iki zıt yöne giden ve bizi çevreleyen sinyallere alıcı kılan düşünceler vardır.

Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinizle olan ilişki, hayat ve arkadaşlık uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Koç Burcu
Yengeç Burcu

Kova Burcu Astrolojik Bilgiler

  • Kova Burcu - kişisel özellikleri, karakteri, tarihler ve astrolojik burç bilgileri
  • Kova Erkeği - Hakkında bilgiler ve içyüzünü anlama
  • Kova Kadını - Hakkında bilgiler ve içyüzünü anlama
  • Kova Uyumluluğu - aşk, ilişkiler ve yaşamdaki diğer astrolojik burçlat ile uyumluluğu.
  • Kova Tarihi - tarihi ve arkasındaki hikayeler
  • Kova Sembolü - fotoğrafları ve yönetici gezegeni hakkında yorumlar.

Astroloji Hakkında

Astroloji hem sanat hem de bilim olarak kabul edilir. Astroloji sanattır çünkü farklı yönleri bir araya getirmek ve bireyin karakter özellikleri hakkında bir fikir oluşturmak için yoruma ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, astrolojinin matematiksel kısmı da bir bilim olarak kabul edilir çünkü astronomi ve matematik anlayışını gerektirir.

Sixtus IV, bir burç çizen ve yorumlayan ilk Katolik papaydı, Leo X ve Paul III tavsiye için her zaman astrologlara güvenirken, II. Julius astrolojik olarak taç giyme tarihini seçti.