Soru sor

İkili ilişkiler üzerine soru sor, Psikologlardan cevap al!

Smokinli.com'da romantik ilişkiler üzerine soru sorabilir, sorulmuş sorulara tecrübelerinizden yola çıkarak cevap verebilirsiniz.

Soru Sor!

15.07.2019 Tarihinde göz göre göre Aldatıldım erkek arkadaşım yabancıydı turist rehberi ve burda evi vardı arkadaşının doğum günü vardı ve benim odam da net bi şekile görünüyordu kısa kesiyorum. 

Ben normalde çok pozitif herkesle anlaşabilen bi insandım ve daha 16 yaşındaydım o zaman çocuktum çocukken içim de ki çocuk da oldu sanki duygusuz kimseye güvenmeyen kalp kırmaktan zevk alan ve aynı hissi yaşamaktan çok korkuyorum nasıl yenerim bunu ben? 

Senin İçin Seçilmiş Sorular

Soruya cevap vererek, soran kişiyle tecrübeni paylaşabilirsin.

Cevap Yaz
1 Cevap

Merhaba,


Öncelikle 16 yaşında bir kız çocuğunun bunu yaşaması sonucunda üzgün hissetmesi oldukça normaldir. Yeni yeni duygularımızı tanıdığımız bu süreçte güven unsurunun yıkılması zor olmalı. 


Ancak her ilişkide aynı problem yaşayacağını düşünmek işlevsiz bir düşüncedir. Burada eski partneriniz ile yarım kalmışlıklar, söyleyemedikleriniz ve içinizde biriken öfke maalesef olumsuz duygular ortaya çıkarmaktadır. 


Geçmişte bu duyguları size yaşatan kişileri affetmek çözüm yolunda oldukça faydalı olacaktır. Affetmek derken yapılan yanlışı kabul etmek ya da onaylamak değildir kendimiz için affetmek ve yeni bir hayata adım atmak..


Bu aşamada bir not defteri alarak partneriniz ile ilgili içinizde kalan her türlü öfke, üzüntü ve hayal kırıklıklarınızı yazmanız bu hislerinizi topraklamanızı sağlayacaktır. Bu duygular geçene kadar her gün duygularınızı yazarak bu duygularınızı 1'den 10 a kadar numaralandırmalısınız.  Tamamen geçene kadar bu öfke her gün size kaç hissettiriyor bunu sorarak yazmaya devam etmelisiniz. Sonucunda belki 9 ile başladığınız duruma verecek bir rakam bile bulamayabilirsiniz. 


Sevgilerle..

Cevap yazmak için giriş yapınız.