Soru sor

İkili ilişkiler üzerine soru sor, Psikologlardan cevap al!

Smokinli.com'da romantik ilişkiler üzerine soru sorabilir, sorulmuş sorulara tecrübelerinizden yola çıkarak cevap verebilirsiniz.

Soru Sor!

Sevgilimle daha yeni barıştık. Bizim kötü bir ayrılık dönemimiz oldu ve bu dönemde ben aileme birsey yansıtmazken onun ailesinin herdeyden haberi var ve annesi sert Bi kadın. Durum böyle olunca benimle barıştığını soyleyemiyor ona çok kızdım ve halimden anladılar saklayamadım dedi bu durum çok çok canımı sıkıyor ben istenmeyen gelin olmak istemiyorum nasil eriyecek bu buzlar?

Senin İçin Seçilmiş Sorular

Soruya cevap vererek, soran kişiyle tecrübeni paylaşabilirsin.

Cevap Yaz
1 Cevap

Öncelikle bir buzdan söz ediyorsak, erimeye mahkum olduğunu da anımsamanızı isterim.


Bir şekilde ayrılık süreci, karşı taraf adına, sizde yürüdüğü gibi ilerlememiştir.

Burada, annesi, doğal bir koruma güdüsüyle hareket ederek, şu an size karşı mesafeli olabilir.


Fakat, geleceğin kaygısına kapılmadan, bugün neler yapabilirsiniz? Buna bakmanız, en sağlıklısı olacaktır.


Bunun için de, sevgilinizle sevginiz ağır basmış olacak ki, birbirinizi hayatınızda tutmaktasınız.

Bu tutuş, eğer ciddi bir yola doğru giderse de, karşılıklı olarak emin tavrınızla, insan içerisine çıktığınızda, bir müddet sonra insanlar da saygı duymak durumunda kalacaktır.

Bu insanlar içerisinde, anneden söz ederken de, kendisi için ayrıca katı ya da haddinden fazla yumuşak olmanıza gerek yoktur.


Sürecin getirdiği gibi, önce saygıyı koruduğunuzdan emin olursanız, sevgi, erkek arkadaşınızın da dengeli tutumu ile, sonrasında gelebilecektir.


Bunun bir süreç olduğunu, bu süreçte önce bireysel anlamda kendinize şefkatli daha sonrasında da ilişkinizdeki iletişimin kalitesinin artması, anların anlamlanması gerektiğini anımsayın isterim.

Bunlar olduktan sonra, değil anne, bilen bilmeyen tüm insanların karşısına, aldığınız kararla çıkabileceğinizden, bu kabul gerektiren mecburi bir süreç olacaktır.


Bu anlar, karşı tarafın da ailesi ile, anlamlandırılmaya, kaliteli hale gelmeye başladığında, sürecin tersine dönme şansı, elbette ki vardır.


En kötü senaryoda dahi, elbette ki kimse mesafeli bir aile içerisinde bulunmak istemez fakat, eğer bu bir sınav olursa da, bunu yine erkek arkadaşınızla sağlıklı iletişim kurup ortak bir takım gibi hareket ederek, günlük yaşantınıza zarar gelmeyecek şekilde yürütebilirsiniz.


Sevgilerimle...

Cevap yazmak için giriş yapınız.