Soru sor
Yay Burcu | 22 Kasım 2020 - 21 Aralık 2020

Yay Burcu Kişilik Özellikleri

22 Kasım - 21 Aralık

Astroloji - Zodyak

Güçlü Yönler: Cömert, idealist, harika mizah anlayışı


Zayıf Yönler: Verebileceğinden daha fazlasını vaat ediyor, çok sabırsız


Yay burcunun hoşlandığı şeyler: Özgürlük, seyahat, felsefe, açık havada olmak


Yay burcunun hoşlanmadığı şeyler: Yapışkan insanlar, kısıtlı olma, detaylar


Meraklı ve enerjik Yay, tüm burçlar arasında en büyük gezginlerden biridir. Açık fikirli olmaları ve felsefi görüşleri, onları yaşamın anlamını aramak için dünyayı dolaşmaya motive eder.


Yay dışa dönük, iyimser ve heveslidir ve değişiklikleri sever. Yay burcu doğumlu düşüncelerini somut eylemlere dönüştürebilir ve hedeflerine ulaşmak için her şeyi yaparlar.


Diğer yangın burçları gibi Yay burcunun da mümkün olduğu kadar çok tecrübe edebilmesi için dünyayla sürekli temas halinde olması gerekir. Yay burcunun egemen gezegeni, Zodyak'ın en büyük gezegeni olan Jüpiter'dir. Coşkularının sınırı yoktur ve bu nedenle Yay burcunda doğan insanlar büyük bir mizah anlayışına ve yoğun bir meraka sahiptir.


Özgürlük onların en büyük hazinesidir, çünkü ancak o zaman özgürce seyahat edebilir ve farklı kültürleri ve felsefeleri keşfedebilirler. Dürüstlükleri nedeniyle, Yay doğumlular bir şey söylemeleri veya yapmaları gerektiğinde genellikle sabırsız ve düşüncesizdir, bu nedenle kendilerini hoşgörülü ve sosyal açıdan kabul edilebilir bir şekilde ifade etmeyi öğrenmek önemlidir.


Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinizle olan ilişki, hayat ve arkadaşlık uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Koç Burcu
Yengeç Burcu

Yay Burcu Astrolojik Bilgiler

  • Yay Burcu - kişisel özellikleri, karakteri, tarihler ve astrolojik burç bilgileri
  • Yay Erkeği - Hakkında bilgiler ve içyüzünü anlama
  • Yay Kadını - Hakkında bilgiler ve içyüzünü anlama
  • Yay Uyumluluğu - aşk, ilişkiler ve yaşamdaki diğer astrolojik burçlat ile uyumluluğu.
  • Yay Tarihi - tarihi ve arkasındaki hikayeler
  • Yay Sembolü - fotoğrafları ve yönetici gezegeni hakkında yorumlar.

Astroloji Hakkında

Astroloji hem sanat hem de bilim olarak kabul edilir. Astroloji sanattır çünkü farklı yönleri bir araya getirmek ve bireyin karakter özellikleri hakkında bir fikir oluşturmak için yoruma ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, astrolojinin matematiksel kısmı da bir bilim olarak kabul edilir çünkü astronomi ve matematik anlayışını gerektirir.

Sixtus IV, bir burç çizen ve yorumlayan ilk Katolik papaydı, Leo X ve Paul III tavsiye için her zaman astrologlara güvenirken, II. Julius astrolojik olarak taç giyme tarihini seçti.